Як виготовляють азбестоцементні труби

Труби, виготовлені з азбестоцементу, знайшли широке застосування в будівництві. Переваг у таких виробів багато, але головне те, що вони абсолютно не схильні до впливу води. Азбестоцементні труби не схильні до корозії.

Склад труб азбестоцементних

У процесі виготовлення труб на основі азбестоцементу використовується три основних компоненти: азбест, цементна суміш і вода. Головна складова вироби – це цемент, армований азбестовими волокнами. Для закріплення суміші додається вода в певних пропорціях.

Абсолютна більшість азбестоцементних труб проводиться в двох варіантах: для напірних і безнапірних трубопроводів. Головні відмінності при виготовленні – це процентне співвідношення основних компонентів. Для зниження собівартості продукції в цемент додається дрібно просіяний пісок. Для того, щоб надати трубах потрібний колір використовуються барвники. Внутрішня поверхня труби з азбестоцементу обробляється за допомогою спеціальних смол. Така операція допомагає зробити робочу поверхню гладкою.

Технологічний процес виробництва

Першою операцією в процесі виробництва азбестоцементної труби буде розщеплення азбестового матеріалу. Для цього використовується спеціальне обладнання – «гидропушитель» з бігунами. Процес відбувається з додаванням води. На виході виходить азбестова суспензія, яка закачується в змішувач.

Подальший технологічний процес протікає з додаванням цементу, який дозується спеціальними дозаторами. Отримана суміш надходить у ковшовий дозатор, де остаточно утворюється азбестоцементна суспензія. По спеціальному жолобу, розбавляючи водою, суміш проходить через фільтри.

У процесі фільтрації видаляється зайва волога. Злегка осушенная суміш надходить на формувальні барабани, на яких встановлені змінні качалки. Дане пристосування служить для формования труб потрібного діаметру. В процесі проходження по конвеєру виріб повертається навколо своєї осі і набуває правильну циліндричну форму. Повне твердіння азбестоцементних труб відбувається в два етапи: у водному басейні, а потім в добре опалювальному складі.

Останньою операцією при виготовленні труби буде обрізання зайвого матеріалу та обточування. Ці операції проводять не раніше ніж через сім днів з моменту формування. Виробництвом азбестоцементних труб займаються в основному невеликі підприємства.

Процес виготовлення досить не складний і не вимагає дуже великих витрат. Продукція в обов'язковому порядку повинна сертифікуватися і мати санітарний висновок. Частина азбестоцементних труб виготовляється за ГОСТ, частина з ТУ.