Види застосування азбестоцементних труб

азбестоцементна труба і види застосування

Більшість людей, як правило почувши фразу «азбестоцементна труба» чують її в перше, звичайно кожен розуміє значення слова «труба» і підсвідомо розуміє, для чого вона потрібна і де вона застосовується, але «азбестоцементна» або якась інша це вже деталі, які мало кого цікавлять. Мабуть це і правильно, для більшості людей, але для вузького кола фахівців інформація про те з чого труба зроблена вкрай важлива. На жаль навіть фахівці різного роду будівництва та професійної діяльності, часто не підозрюють про те де і як можна використовувати цей універсальний виріб під назвою «труба з азбестоцементу». Про це і поговоримо в цій статті.

Урни з азбестоцементних труб

урна з азбестоцементної трубиКожен житель Києва або гість столиці побував у житловому масиві «Троєщина» напевно бачив мало не на кожній зупинці та у кожного під'їзду будинку це унікальний виріб. Втім, звичайно такі урни є не тільки на троєщині і не тільки в Києві. Таке рішення прийшло до нас ще з радянських часів, і до цих пір такі тротуарні урни використовуються досить успішно. Прості, надійні, міцні, важкі (не здує вітром, дитина або тварина випадково не перевернуть), дешеві, не подаються корозії, дуже місткі (можливі діаметр від 200 до 400 мм і висота за бажанням) і напевно найголовніше мало кому потрібне, погодьтеся, у наш час і з нашими людьми, тягнуть все, що погано лежить, можливо, ви спостерігали залізні урни прикуті ланцюгом до дерева або стовпа, а ці азбестоцементні урни в господарстві у народу попитом не користуються. Єдине що, може якісь малолітні вандали "укатят" розважитися)

Вентиляційні канали і димар з азбестоцементної труби

Як ви розумієте тут все абсолютно просто. Труба використовується як шахти димаря чи вентиляції і монтується згідно інженерним задумом архітектора.

В будівельних нормах вказується що канали димоходів та вентиляції не повинні мати горизонтальних переходів і повинні бути тільки вертикальні, винятком є тільки кишені для чищення димоходу і такі кишені прикриваються спеціальними дверцятами». Щодо димоходу з азбестової труби існує багато протиріч, рад, статей тощо, інформації дуже багато в інтернеті починаючи від монтажу закінчуючи перевагами і недоліками, ми обмежимося лише самим фактом такого призначення труб і підемо далі.

Фундамент під будівництво з труб

Міцні, довговічні і міцні труби з азбестоцементу чудово зарекомендували себе у вигляді стовпчастого фундаменту. Часто такий тип фундаменту використовується в місцях з високим ризиком затоплень, а також під будівництво без каркасних чи дерев'яних будинків. Знову таки, інтернет переповнений інформацією про переваги та недоліки даного виду фундаменту, крім того є безліч мало не покрокових інструкцій по будівництву будівель на трубах з азбестоцементу.

труби з азбестоцементу під фундамент будинку

Жолоби, дренаж, сміттєпроводи, дизайнерський матеріал, свердловина, захист для електро комунікацій, все це можна робити з азбестоцементної труби.

Якщо розрізати трубу від краю до краю, по центру на всю довжину тоді вийде дві частини у формі жолобів, які можна використовувати для відведення наприклад дощової води від фасаду будівлі або житлового будинку.

Якщо просвердлити на певному, потрібній відстані один від одного різного діаметра отвору, тоді виходить дренаж з азбестових труб.

У багатоповерхових будинках (також і сучасного типу «моноліт») трубу прокладають як сміттєпроводу. Ви напевно бачили на загальних майданчиках в житлових багатоквартирних будинках такі сміттєпроводи з спеціальними дверцятами для скидывания туди сміття.

На просторах інтернету навіть можна зустріти фото дизайнерських робіт де азбестоцементна труба є елементом декору.

замок з азбестоцементної труби

При бурінні свердловин також використовують азбестову трубу. При прокладці кабелів в землі використовується спеціальна азбестоцементна труба безнапірна, як надійний ізоляційний матеріал. На останок ще хочеться сказати, що азбестоцементну трубу використовують ще в якості вазонів для квітів, основних стовпів для парканів, колон і підставок (фундаментів) під вуличні ліхтарі.

У загальному поле для фантазій практично не обмежено і це не дивно азбест має високо якісними характеристиками для використання його як в будівництві так і в побуті.