Напірні і без напірні азбестоцементні труби

В сучасний час все більше і більше почали розвиватися різні технології. Це зачепило і сферу будівництва, але незважаючи на це, традиційні пристосування всі не хочуть йти в минуле. Азбестові труби поділяють на напірні та безнапірні. Вони почали виготовляти ще в 20 роках 20 століття. Попит на такі пристрої не знижується донині.

напірні і без азбестоцементні напірні труби

Труби виготовляються на основі цементу, армованого азбестовими волокнами. Цементу на 80% більше, ніж азбестових волокон, тому труби абсолютно безпечні для людини. Матеріал труб можна порівняти зі структурою звичайного шиферу.

Для чого застосовуються азбестові труби різних категорій?

  • При монтажі системного опалення.
  • У будівництві дренажних системах.
  • У будівництві вентиляційних систем.
  • В укладанні каналізаційних систем.
  • Для прокладки ліній.

Випускаються відповідно строгими правилами. Продукція має поділ на 4 класи. Поділ відбувається за робочого тиску всередині труби.Вони випускаються з більш товстою стінкою (до 50 мм). Труби на виробництві піддаються обов'язковому випробуванню з допомогою тиску.

Напірні та безнапірні труби завжди розрізняються за рядом особливостей:

Напірні труби призначені для систем з підвищеним тиском (колектори, колодязі, теплові траси) і можуть витримувати тиск до 2 мПа. Зовнішні впливи їх анітрохи не лякають. Тому вони застосовуються при будівництві нафтопроводів. Вони підходять для житлового та громадського будівництва. Але варто знати, що їх не можна використовувати для таких будівель як лікарні, школи, заводи і тд.

Безнапірні види не радують такою міцністю. Вони застосовуються для каналізацій, прокладання кабелів, каналізаційних відводів гілок. Виробляються вони малим діаметром. Можуть використовуватися в якості димоходів і при закладці фундаменту будівель з тонкими стінами, для цього їх заповнюють бетоном. Також деякі використовують їх як урн, стовпів і колон, квітників та клумб, розпилюють і укладають як водостоки.

Вибір труб залежить від сфери їх застосування. Але не варто ризикувати. Все ж фахівці наполягають на використанні саме напірних азбестових труб, так як вони здатні витримати великий тиск, вони більш якісні та надійні.

Азбестоцементні вироби використовуються близько 100 років. Вони стоять на другому місці в категорії якості. Загрози для життя та здоров'я суспільства не уявляють, всупереч численним міфам. Всі азбестоцементні матеріали проходять обов'язкові епідеміологічні дослідження.