Категорії
Азбест і азбестоцемент
Азбестоцементні труби мають широке застосування в житловому і промисловому будівництві, завдяки тому, що не є токсичними чи радіоактивними.
Міцність виробів досягається змішуванням азбесту, цементу і води. Труби поділяються на напірні і безнапірні.
Напірні труби володіють невеликою вагою при високій міцності і використовуються, в основному:
- для монтажу газопостачання,
- водопостачання,
- проведення теплотрас,
- облаштування внутрішньо будинкового сміттєпроводу.
Розділяються по робочому тиску на чотири класи, кожен з яких по внутрішнім діаметрам ділиться на три типи. Умовний зовнішній діаметр становить від 100 до 500 мм.
Азбестоцементні Безнапірні труби застосовуються при облаштуванні:
- вентиляції,
- систем подачі газу,
- дренажних колекторів,
- димоходів,
- безнапірної каналізації.
Поділяються такі труби з умовного діаметру — 100, 150 або 200 мм., вага їх також невелика, у порівнянні з металевими.
Довжина напірних труб становить 4, 5 або 6 метрів, безнапірних — від 3 до 6 метрів. До основних переваг таких труб крім невеликої ваги і нешкідливості, можна віднести невисоку вартість (щодо інших матеріалів схожого призначення) і тривалий термін служби (до 50 років).
Важливим є також стійкість до корозії та зміни температур, а також зручність монтажу навіть у закритому грунті і легкість з'єднання за допомогою спеціальних само ущільнювальних муфт.
Технологія змішування азбесту з цементом дозволяє отриманого матеріалу витримувати досить великі навантаження. Завдяки своїм якостям азбестоцементні труби не вимагають додаткової теплоізоляції або захисту від зовнішнього агресивного середовища.
Виходячи з перерахованого вище, стає ясно, що дані вироби добре підходять для монтажу різних комунікаційних мереж. Важливим фактором купівлі будь-яких матеріалів є ціна, вона варіюється в залежності від різних факторів. Уроздріб і оптом купити азбестові труби можна в місті Київ (Україна).